Disse er nominert i Visueltkonkurransen 2018

Med over 730 påmeldte arbeider til årets Visueltkonkurranse er det en seier i seg selv å være på nominertlisten. Så gratulerer til alle nominerte!

Visuelt er en årlig konkurranse for den kreative bransjen, og har eksistert i over 20 år. Trolig er den Nordens største i sitt slag. Det konkurreres i kategoriene grafisk design, illustrasjon, digital design og moving image. Hvem av de nominerte som blir diplom- og gullvinnere avsløres på prisutdelingen fredag 13. april.

Bli med og feire bransjen vår, fredag 13. april på Posthallen. Og dere som er nominert, husk å dele gladnyheten med kollegaer, venner og kunder, og ikke minst alle som har deltatt på prosjektet! 

Les mer om prisutdelingen her 

Kjøp billett til prisutdelingen her (logg inn)

Her er de nominerte i Visueltkonkurransen 2018:

GRAFISK DESIGN

Visuell identitet for Antiteateret
Tank Design
Oppdragsgiver: Antiteateret

Visuell identitet for En del av flokken
Heydays
Oppdragsgiver: Flokk

Visuell identitet for Urban
Anti
Oppdragsgiver: Urban

Visuelle identitet for Telenor Yng
Anti og Telenor
Oppdragsgiver: Telenor Norge

Visuell identitet for Volume
Heydays
Oppdragsgiver: Thames and Hudson

Visuell identitet for Sbanken
Bleed 
Oppdragsgiver: Sbanken

Visuell Identitet for Oleana
Anti
Oppdragsgiver: Oleana

Visuell identitet for Espen Andersen - Music Production & Sound Design
Larssen & Amaral
Oppdragsgiver: Espen Andersen

Identitet for NRK P3
Bleed og NRK
Oppdragsgiver: NRK

Visuell identitet for Netlife
Netlife
Oppdragsgiver: Netlife

Magasin ”KUNSTforum”
Blunderbuss
Oppdragsgiver: Kunstforum

Fagtidsskrift ”Arkitektnytt”
Bielke&Yang
Oppdragsgiver: Norske arkitekters landsforbund (NAL)

Avis ”Aftenposten Lørdag”
Aftenposten
Oppdragsgiver: Aftenposten

Katalog til ”Høstutstillingen 2017, Statens 130. kunstutstilling”
Yokoland
Oppdragsgiver: Høstutstillingen / NBK

Utstillingskatalog ”Emma & Edvard Looking Sideways: Loneliness and the Cinematic”
Snøhetta
Oppdragsgiver: Munchmuseet

Utstillingskatalog ”Everything is Connected”
Bielke&Yang
Oppdragsgiver: Norwegian Crafts

Årsrapport ”Annual Report 2016”
Redink
Oppdragsgiver: Aker Biomarine

Program ”!Konferansen 2017”
Larssen & Amaral
Oppdragsgiver: !Konferansen by Kvinneraadet

Plakater ”Den Gyldne Sprekk” 
Studio €
Oppdragsgiver: Jæger Oslo

Plakatserie ”Darkrooms 5YR Anniversary” (The Villa)
Halvor Bodin
Oppdragsgiver: Darkrooms/Ole-Espen Kristiansen

Plakatserie for Røverstaden
Studio Levi Bergqvist
Oppdragsgiver: Røverstaden

Plakater for Høstutstillingen 2017, Statens 130. kunstutstilling
Yokoland
Oppdragsgiver: Statens Kunstutstilling / NBK

Utstillingsdesign ”Folk+Form Vestre 70 år”
Snøhetta
Oppdragsgiver: Vestre

Utsmykning av OBOS` hovedkontor
Torgeir Stige og Kim Frydenlund Grane
Oppdragsgiver: OBOS

Interaktiv media-installasjon ”Eiris”
Void og Anti
Oppdragsgiver: Media City Bergen / Entra

Omgivelsesdesign for Fugl Fønix Hotel
Work in Progress
Oppdragsgiver: Fugl Fønix Hotel

Skriftsnitt ”HOK Display”
Anti
Oppdragsgiver: Henie Onstad Kunstsenter

Skriftsnitt ”Eikund Sans”
Bleed
Oppdragsgiver: Eikund

Skriftsnitt ”Adieu”
Good Type Foundry
Oppdragsgiver: Good Type Foundry

Skriftsnitt ”Gustav Display”
Ellmer Stefan
Oppdragsgiver: Vigeland Museum

Skriftsnitt ”DS+R | typographic system”
Ellmer Stefan
Oppdragsgiver: Diller Scofidio + Renfro, New York

Skriftsnitt ”Netlife Sans”
Dinamo Typefaces og Netlife
Oppdragsgiver: Netlife

Emballasje for øl ”Skumbag Oslo”
Handverk
Oppdragsgiver: Skumbag Oslo

Emballasje for aquavit ”Hellstrøm Sommer”
OlssønBarbieri
Oppdragsgiver: Moestue Grape Selections

Emballasje for øl ”Agder”
Frank
Oppdragsgiver: Norske Bryggerier

Emballasje for ferdigblandet Cocktail ”Tales of…”
OlssønBarbieri
Oppdragsgiver: Arcus Norway

Emballasjeserie for Kolonihagen
Scandinavian Design Group
Oppdragsgiver: Rema 1000 og Kolonihagen

Emballasje for kildevann ”Snåsa Naturlig Mineralvann”
OlssønBarbieri
Oppdragsgiver: Snåsavann 

Emballasje for TINE Brunost
Design House Lund & Partnere
Oppdragsgiver: TINE

Emballasje for husholdningsartikler ”Klar”
Bielke&Yang
Oppdragsgiver: Orkla

Emballasje for hud- og hygieneserie ”Babylifeclinic”
Babylife Designteam
Oppdragsgiver: Babylife

Bokserie ”Øya Oslo Guide”
Feed
Oppdragsgiver: Øya Festivalen, Visit Oslo

Jubileumsbok ”Folk+Form Vestre 70 år”
Snøhetta
Oppdragsgiver: Vestre

Bok ”Skamløs”
Metric Design og Esra Røise
Oppdragsgiver: Gyldendal

Vinylomslag ”Hanny – Tutti Frutty”
Yokoland
Oppdragsgiver: Metronomicon Audio

Emballasje for Plankejens Treleker
StudioGeist
Oppdragsgiver: PlankeJens

Emballasje for VitenPost
Handverk
Oppdragsgiver: VitenWahl

Emballasje for A-Z by Zlatan Underwear
Anti
Oppdragsgiver: A-Z

Lanseringskampanje for DRIB
Heydays
Oppdragsgiver: Bacon

Jubileumskampanje ”Folk+Form Vestre 70 år”
Snøhetta
Oppdragsgiver: Vestre

Kampanje for utstilling “Everything is Connected”
Bielke&Yang
Oppdragsgiver: Norwegian Crafts

Kampanje for ”Høstutstillingen 2017, Statens 130. kunstutstilling”
Yokoland
Oppdragsgiver: Høstutstillingen / NBK

Kampanje for refleksbruk ”Bli sett. Bruk refleks.”
Oktan Orangeriet
Oppdragsgiver: Skyss/Hordaland fylkeskommune

Bok ”Kunsten å IKKE kaste mat”
Handverk
Oppdragsgiver: Handverk Forlag

Digitalt grensesnitt “EviSync 4.0” i filmen Snømannen
Snøhetta
Oppdragsgiver: Working Title/Universal Studios

Bokserie ”Øya Oslo Guide”
Feed
Oppdragsgiver: Øya Festivalen, Visit Oslo

Nettside for Kristian Hammerstad
Ole Sletten
Oppdragsgiver: Kristian Hammerstad

Datadrevet typografisk system “A New Dimension of Bergen Dialect”
Veronika Artiuschenko
Skole: KMD Unversitetet i Bergen

Zine “Enchiridion”
Simen Røyseland
Skole: Westerdals Oslo ACT

Identitetsdesign for Nasjonal Jazzscene
Petter Torgersen Myhr
Skole: Westerdals Oslo ACT

Identitetsdesign for Nelson Atkins Museum of Art
Maria Sofie Rose
Skole: School of Visual Arts

Identitetsdesign for Ravetapes Records
Daniel Bergsnes Nerheim
Skole: Westerdals Oslo ACT

ILLUSTRASJON

Reklamekampanje for utekino ”Aker Brygge – ta stria ut av jula”
Geelmuyden Kiese
Oppdragsgiver: Bydel Aker Brygge

Digital tegneserie ”Nær, nærare, nærast”
Fredrik Rysjedal
Oppdragsgiver: Fredrik Rysjedal

Identitet for Stavanger Kammermusikkfestival
Werksemd
Oppdragsgiver: Stavanger Kammermusikkfestival

Bok ”Skamløs”
Esra Røise og Metric Design
Forlag: Gyldendal Forlag

Bok ”Hysj”
Magnhild Winsnes
Forlag: Aschehoug forlag

Bildebok ”Fuglefesten”
Alice Lima de Faria
Forlag: Cappelen Damm

Bildebok ”Googolplex – verdens største tall?”
Rune Markhus
Forlag: Gyldendal

Bildebok ”P + E”
Mari Kanstad Johnsen
Forlag: Magikon forlag

Bok ”Vin til folket”
Darling Clementine
Forlag: Gyldendal

Nettside ”Ikke rør sykelønna”
Studio Netting
Oppdragsgiver: LO

Illustrasjoner til rapport ”Barn som lever i fattigdom”
Geelmuyden Kiese
Oppdragsgiver: Barne-, ungdoms- og familiedirektoratet

Plakat for kunstfestival ”B-open 2017”
Åge Peterson
Oppdragsgiver: B-open

Emballasje for aquavit ”Hellstrøm Sommer”
OlssønBarbieri
Oppdragsgiver: Moestue Grape Selections

Illustrasjonsserie ”Skifjorden Bryggeri”
Thuy Gia Nguyen
Oppdragsgiver: Skifjorden Bryggeri

Redaksjonell illustrasjon ”Smaksreisen”
Bjørn Brochmann
Oppdragsgiver: D2, Dagens Næringsliv

Redaksjonell illustrasjon ”Femmetiden”
Åge Peterson
Oppdragsgiver: D2 Dagens Næringsliv

Redaksjonell illustrasjon ”Sex, blod & synthesizere”
Frode Skaren
Oppdragsgiver: Morgenbladet

Artikkelillustrasjon ”Tafset på. Uthengt. Trakassert.”
Rikke Runde
Oppdragsgiver: Verdens Gang /VG helg

Installasjon på Art zone ”Hagen”
Ashkan Honarvar
Oppdragsgiver: Pstereofestivalen 2017

Silketrykk ”The Intruders Dilemma”
Lars Aurtande

Bok og utstilling ”Bokboden”
Trine Helen Sejrup
Skole: Universitetet i Bergen (UiB), Fakultet for kunst, musikk og design (KMD)

Bok ”Perfection”
Emilie Becker
Skole: Solent University in Southampton

Risotrykk ”Ande-prosjektet”
Kristian Santos Utrimark
Skole: Kunsthøgskolen i Oslo (KHiO)

Mønsterkolleksjon ”Fugl eller fisk”
Renate Thor Andersen 
Skole: Kunsthøgskolen i Oslo

Tegneserie ”Tennistrøbbel”
Øistein Bergli
Skole: Kunsthøgskolen i Oslo (KHiO)

DIGITAL DESIGN

Verktøy ”Valgomaten 2017”
NRK
Oppdragsgiver: NRK

E-paper for nettbrett ”reMarkable”
Anti og reMarkable
Oppdragsgiver: reMarkable

Redesign av altinn.no
Fossland + Foss og Brønnøysundregisterne
Oppdragsgiver: Brønnøysundregisterne

App for Yr
NRK
Oppdragsgiver: NRK  (Meteorologisk institutt er samarbeidspartner)

App ”Æ”
Designit Oslo
Oppdragsgiver: Rema 1000

Digital dagsavis ”Klassekampen – Strøm på papir”
Netlife
Oppdragsgiver: Klassekampen

Redaksjonell grafikk og datavisualisering ”NRK Valgresultater 2017”
NRK
Oppdragsgiver: NRK

Verktøy ”Valgomaten 2017”
NRK
Oppdragsgiver: NRK

Nettdokumentar ”Slukt av Snap”
NRK
Oppdragsgiver: NRK

Nettside for tidsskrift ”Arkitektur N”
Ole Sletten
Oppdragsgiver: Arkitektur N / NAL

Lanseringskampanje for Telenor Yng
Apt og Pol
Oppdragsgiver: Telenor 

Lanseringskampanje for Jotun Lady ”En leilighet, tre stiler”
Apt
Oppdragsgiver: Jotun

Guide – Smaksguiden
Neue Design Studio og Værsågod
Oppdragsgiver: Oslo-Filharmonien

Interaktiv media-installasjon ”Eiris”
Void og Anti 
Oppdragsgiver: Media City Bergen / Entra

Interaktivt læringsspill ”Fin City”
Back, Stir og SixSides
Oppdragsgiver: Lerøy Seafood Group

App ”Magnus Trainer – Lær og tren sjakk”
Play Magnus
Oppdragsgiver: Play Magnus

Interaktiv opplevelse ”Borealis Alta”
Expology
Oppdragsgiver: Borealis Alta

Nettside for Espen Andersen – Music Production & Sound Design
Larssen & Amaral
Oppdragsgiver: Espen Andersen

Nettside for Rottefella treningskolleksjon
The Oslo Company
Oppdragsgiver: Rottefella

Nettside for Notam
Yokoland
Oppdragsgiver: Notam

Nettside for Volume
Heydays
Oppdragsgiver: Thames and Hudson

Nettside for Fjordfiesta
Bielke&Yang
Oppdragsgiver: Fjordfiesta Furniture

Nettside for Bleed
Bleed

Nettside for Heydays
Heydays

Nettside for Designit
Designit

Skriveprogram ”Pseudonym”
Skole: Westerdals Oslo ACT

Interaktivt verktøy ”Shift”
Irén Andresen og Miryam Pippich
Skole: Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO)

Verktøy for læring i grunnskolen
Neno Mindjek
Skole: Westerdals Oslo ACT

Nettside ”Brygge til brygge”
Oda Ramsdal
Skole: Westerdals Oslo ACT

Interaktivt spill ”Bubba's Path”
Marte Wang Engen og Ines Andrea Høvring Delgado
Skole: Arkitektur- og designhøgskolen i Oslo (AHO)

MOVING IMAGE

Vignett- og programdesign “Brille”
D'TOX
Oppdragsgiver: Feelgood Scene Film & TV

Tittelsekvens ”Når knoklene blir til gelé”
Mikrofilm
Oppdragsgiver: Norsk Fjernsyn

Tittelsekvens ”No Man Is An Island”
Studio Levi Bergqvist
Oppdragsgiver: Anicca Pictures

Vignett og programdesign ”Line fikser kroppen”
NRK
Oppdragsgiver: NRK 

Kampanje ”Forsikringssvindel”
Racecar
Oppdragsgiver: Finans Norge

Reklamefilm for web ”NSB animerer”
Animasjonsdepartementet
Oppdragsgiver: NSB

Reklamefilm for McDonald`s ”Forandring for godt”
Animasjonsdepartementet og DDB
Oppdragsgiver: DDB for MacDonalds

Reklamefilmer for Bunnpris ”Billig Middag Tommel Opp”
Uredd
Oppdragsgiver: Bunnpris

Informasjonsfilm “Radi-Aid, How to get more likes on social media”
Animaskin
Oppdragsgiver: SAIH

Informasjonsfilm ”Sykepleierløftet”
Racecar
Oppdragsgiver: Burson-Marsteller

Informasjonsfilm “The Boy Who Fell and the Man who Picked Him Up”
Mikrofilm
Oppdragsgiver: RVTS Sør

Identitet for NRK P3
Bleed og NRK
Oppdragsgiver: NRK

Jubileumsfilm “Folk+Form Vestre 70 år”
Racecar og Heisholt
Oppdragsgiver: Vestre

Identitet for Antikorrupsjonskonferansen
Torgeir Hjetland/Work in Progress & Kim Holm
Oppdragsgiver: Antikorrupsjonskonferansen

Identitets- og programdesign ”Valg 2017”
NRK
Oppdragsgiver: NRK

Lanseringsfilm ”Snø”
Stir
Oppdragsgiver: Snøhetta

Kortfilm ”Tråder”
Mikrofilm

Kortfilm ”Persistence of Vision III”
Ismael Sanz-Pena

Animert kortfilm ”Zara og dei: Gorillahjerne til middag”
Nils Johan Lund og Elisabeth Moseng
Oppdragsgiver: Piggsvin Film

Musikkvideo ”All I Can Think About Is You”
Animasjonsdepartementet
Oppdragsgiver: Coldplay, Warner Music

Showcase “Oslo” A Nike typeface
Babusjka og Oh Yeah Studio
Oppdragsgiver: Nike

Animerte musikksnutter ”Når knoklene blir til gelé”
Mikrofilm
Oppdragsgiver: Norsk Fjernsyn

Videoinstallasjon ”Braut – En elegi over en okse og en gård”
Malin Kleiva
Skole: Kunsthøgskolen i Oslo (KHiO)

Film ”Stella”
Knut Kausland, Karen Auestad Moen, Andreas Ytterland Pilskog, Tove Huldén
Johanne Hegdahl, Lone Aadnekvam, Pauliina Kittilä, Ingeborg Karlsby Wiulsrød og Knut Kausland
Skole: Universitetet i Bergen (UiB), Fakultet for kunst, musikk og design (KMD)

Musikkvideo ”Uten tittel”
Andreas Pilskog
Skole: Universitetet i Bergen (UiB), Fakultet for kunst, musikk og design (KMD)

Animert kortfilm ”The End is Neigh”
Dag Ove Solaas, Tilda Krantz, Jone Skjærpe, Oscar Garvin og Tormod Garvin 
Skole: Høgskulen i Volda